Önemli Duyuru – Yıllık İşletme Cetveli Hk.

11 Nisan 2022

Kocaeli Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından Odamıza gönderilen yazıda; en geç 30 Nisan 2022 tarihi saat 24.00’e kadar gönderilmesi gereken Yıllık İşletme Cetveli’nin, 30 Nisan gününün resmi tatile denk gelmesi ve akabinde bayram tatilinin gelecek olmasından dolayı bu sürenin 5 Mayıs 2022 tarihine uzatıldığı, bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacağı bildirilmektedir.

 

Sayın Üyemiz,

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi siciline kayıtlı işletmelerin 2021 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, EN GEÇ 30 Nisan 2022 tarihi saat 24:00’e kadar gönderilmesi gerekmektedir. (30 Nisan günü resmi tatile denk gelmesi ve akabinde bayram tatili geldiğinden cetvel verme süresi 5 Mayıs 2022 tarihine uzatılacaktır.) Bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacaktır.

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetveli doldurulduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonu kullanılarak, gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacaktır.

Destek için 09:00-17:00 saatleri arasında irtibat numarası: 444 61 00 (aranarak önce 2’ye tuşlanıp, ardından ilgili ilin plaka numarası kodlanarak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerimize ulaşabilmektedir.)

(Not: Yıllık İşletme Cetvelinizi göndermiş iseniz bu duyuruyu dikkate almayınız)