Orta Asya ve Balkanlarda Türkçe Konuşan Girişimciler KSO’da Biraraya Geldi

Paylaş

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından komşu ülkelerimiz, Orta Asya ve Balkanlar’da Türkçe konuşan girişimciler ile ülkemizin bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen “Türkçe Konuşan Girişimciler Programı”nın 19.su on dört ülkeden 42 katılımcı ile Kocaeli Sanayi Odası(KSO)’nda gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası’ndaki programda heyeti, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu karşıladı.  Heyet, önce konferans salonunda toplanarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy tarafından Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli sanayisi hakkında bilgilendirildi.  14 farklı ülkeden 42 girişimcinin oluşturduğu heyet daha sonra Odamız firmalarıyla 154 iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Programın iş görüşmeleri bölümü sonrasında heyet, Ford Otosan fabrikasını ve arkasından Gayret Gemi Müzesi’ni de ziyaret etti. Bitiminde ise Kocaeli Sanayi Odası Sosyal Tesisi Club Bithynia’da bir akşam yemeği verildi. Akşam yemeğine, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul da katıldılar.