Özbekistan Turizm Yatırım Forumu

Paylaş

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Özbekistan Turizm Yatırım Forumu’nun 20 Aralık 2019 tarihinde TOBB Hizmet Binasında gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Forumun organizasyon çalışmaları TOBB, Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Yatırım Komitesi, Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde sürdürülmektedir. Yatırım Forumunda ayrıca Özbek yetkililerle ikili iş görüşmeleri düzenlenecektir.

Özbekistan’da 7 bin civarında tarihi ve mimari yapıt, bina ve kültür varlığı yer almaktadır. Özbekistan bu açıdan dünyada ilk 10 ülke arasında olup Orta Asya’da ilk sıradadır. Geçen sene aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkeye vize muafiyeti ve kolaylığı sağlayan Özbekistan’a gelen turist bir önceki seneye göre iki katından fazla artarak 4 milyon kişiyi geçmiştir.

Taslak Programı ekte sunulan söz konusu Foruma katılım için üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu doldurmaları ve son katılım teyitlerinin en geç 19 Aralık 2019 tarihine kadar TOBB’a (adem.kula@tobb.org.tr) bildirmeleri gerekmektedir.