Reel Sektör ile Finans Sektörü Kocaeli’de Buluştu

14 Aralık 2018

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) reel sektör ile mali sektör arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi, sorunların ve çözüm önerilerin paylaşılması amacıyla, Doğu Marmara illerinin reel kesim temsilcileri ile finans sektörünü buluşturan ortak toplantı Kocaeli’de gerçekleştirildi. Toplantıya Doğu Marmara Oda/Borsa Başkanları, Meclis Başkanları ve üyeleri katıldı.

Toplantı öncesi basına açıklamada bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği ile bir ilki gerçekleştiriyoruz. Diyalog güçlendirme toplantıları düzenliyoruz. Bankalarımız reel sektörün dertlerini dinlemek için sahaya indi.” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, uluslararası piyasalarda ve Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeler, para ve sermaye piyasalarındaki son durum, reel ve finansal sektörün önerileri ve beklentileri değerlendirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, toplantıyla reel sektör ve finans sektörü arasındaki diyaloğu güçlendirecek olması açısından çok önemsediklerini belirterek, “Bu toplantılarla firmalarımız sorunlarını doğrudan aktarma fırsatı buluyor. Reel sektör ve finans sektörü birbirini daha iyi anlıyor ve ortak çözümler geliştirebiliyor.” dedi.

Paylaş