SAHA EXPO 2020 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı Hakkında

10 Aralık 2019

Sayın Üyemiz,

Yerli ve milli savunma sanayinin ana yüklenicileri ile farklı büyüklüklerdeki tedarikçileri buluşturan SAHA EXPO 2020 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği koordinasyonunda, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı destekleriyle, 25-28 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (İFM) 9, 10 ve 11. salonlarda Savunma Sanayi ihtisas fuarı niteliğinde düzenlenecektir.

Savunma, havacılık ve uzay endüstrisine yönelik yüksek teknolojiyi kullanarak üretim yapan, sistem geliştiren, tasarım yapan katılımcı firmalar, SAHA EXPO 2020’de ulusal ve uluslararası ana üretici firmalar ile bir araya gelecek, kendilerini tanıtma, üretim yeteneklerini ve potansiyellerini gösterme fırsatı bulacaktır. Yurtiçinden ve yurtdışından resmi ve özel kurumların temsilcilerini ve satın alma heyetlerini ağırlayacak SAHA EXPO 2020’nin, ulusal ve uluslararası pek çok stratejik iş birliğine ev sahipliği yapacaktır.

İnsansız silahlı ve silahsız hava aracı üretiminden, helikopter, uçak, zırhlı araç, silah, roket ve mühimmat imalatına, denizaltı ve savaş gemilerinin üretiminden, tank ve teçhizatlarının, haberleşme cihaz ve ekipmanlarının üretimine, siber güvenlik, yazılım ve donanım geliştirilmesine kadar, savunma, havacılık ve uzay sektöründeki tüm alanlarda üretime katkı sağlayan, ileri teknolojiye sahip firmaların geliştirdikleri en yeni sistemler ve ürünler SAHA EXPO 2020’de yer alacaktır.

SAHA EXPO 2018’de dünyanın pek çok ülkesinden savunma, havacılık, denizcilik ve uzay teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaların üst düzey yetkililerinin, parlamento ve ordu mensuplarının, SAHA İstanbul üyelerinin katıldığı 644 birebir görüşme gerçekleşmiştir.

SAHA EXPO 2020’ye Boeing, Airbus, Airbus Helicopters, MBDA, BAE Systems, Leonardo, Lockheed Martin, Pratt & Whitney, Rolls-Royce, Raytheon, Northrop Grumman, General Dynamics, Thales, United Aircraft, KAI gibi sektörün ana yüklenici firmalarına resmi davetler gönderilmiştir.

SAHA EXPO 2020 Fuarı’nın, Türkiye için stratejik öneme sahip sektörlerin millileşmesinde etkin bir platform olacağı değerlendirilmektedir.

Etkinlik:                SAHA EXPO 2020 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı
Yer:                       İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy, İstanbul, Salon 9-10-11
Tarih:                    25-28 Mart 2020
İrtibat:                  info@sahaexpo.com
Web:                    www.sahaexpo.com

Fuar broşürü için tıklayınız.

Paylaş