Samsun Yeni OSB Bilgilendirme Yazısı

16 Mayıs 2023

Sayın Üyemiz;

TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; Karadeniz Bölgesinin en önemli yatırım merkezlerinden biri olan Samsun’da, merkez ilçelerden Tekkeköy sınırları içerisinde 260 ha’lık alanda kurulan Yeni OSB yatırımcılara açıldığı bildirilmektedir. Yazıda devamla; Yatırımcılara büyük avantajlar sağlaması planlanan Samsun Yeni OSB, Samsun Limanına 16 km, Havalimanına 6 km, Devlet Karayoluna 1km ve Samsun Lojistik Merkezi Demir Yolu Yükleme Boşaltma Merkezine 2 km mesafede yer almaktadır.

Yeni OSB’nin müteşebbis heyeti tarafından hazırlanan bilgi notu ekte sunulmaktadır. Yeni OSB’nin, projeleri titizlikle planlanmış alt ve üstyapısı, eksiksiz sosyal ve teknik donatı alanları ve konumu başta olmak üzere pek çok özelliğiyle Türkiye’nin en modern ve örnek OSB’lerinden biri olması amaçlanmaktadır.

Samsun Yeni OSB’nin yüksek teknoloji ve katma değerli ürünler üreten, ihracata dayalı, savunma sanayi içeren seçkin yatırımlara tahsis edilmesi hedeflenmektedir. Samsun Yeni OSB’den yer tahsisinde bulunmak isteyen yatırımcılar aşağıdaki iletişim bilgileri yer alan Samsun Valiliğine veya Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na başvuruda bulunabilecektirler.

Samsun Valiliği İrtibat:                                           Samsun TSO İrtibat:
Ali YILMAZ (OSB Koord.)                                            Necmi ALIÇ (Genel Sekr. Yrd.)
0362 – 431 64 75 / 180                                               0362 – 432 36 26 / 133
0542 – 624 29 96                                                         0532 – 682 70 41

Detaylı bilgi için Tıklayınız