SANTEK 2016 Fuarını TÜYAP Düzenleyecek

18 Haziran 2015

Santek 2016 – 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bu yıldan itibaren Tüyap tarafından düzenlenecek. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 26- 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Santek 2016 – 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı ile ilgili protokol Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından imzalandı.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)  Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Protokol imza törenine Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, KOTO Genel Sekreteri  Oktay Baltalı, Meclis Üyeleri ve medya kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliği ile Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak fuara 50 bin ziyaretçi gelmesi hedefleniyor. Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara Bölgesi’ndeki sanayi kuruluşlarının ürettiği tüm yeniliklerin aynı çatı altında sergileneceği fuar, katılımcılar ve ziyaretçiler açısından büyük bir önem taşıyor.

SANTEK 2016 Fuarı kapsamında yurtdışından AvrupaKafkasyaOrtadoğu, Arap Yarım Adası, Kuzey ve Orta Afrika’dan ve yurtiçinden birçok firmanın katılması bekleniyor. Fuara gelecek olan heyetlere ev sahipliği yapmak için tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yapılacak ve fuar süresi boyunca 2 bin firmanın üzerinde ikili görüşme sağlanacak. Fuar kapsamında; Üretim Makineleri ve İmalat Endüstrisi, Enerji, Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Otomotiv ve Yan Sanayi, Liman, Tersane ve Gemi Sanayi, Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller, Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri alanında firmalar olacak.

Törende ilk konuşmayı gerçekleştiren Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Fuarcılık alanında 36 yıllık deneyimleri bulunduğunu vurgulayarak  “Ortak aklın buluştuğu zamandır. Şehir yaşamına olumlu etkileri olacaktır. Dünyada bir yılda 30 bin fuar yapılmaktadır. Sizin öyle bir hikayeniz olmalıdır ki katılımcılar sizleri seçsinler. Günümüz dünyasında kolay değildir. Şehrin ekonomik gelişmesinin yanı sıra sosyal gelişmesinin önünde fuar yer almaktadır. Kocaeli’yi belirli konularda lider duruma getirmeliyiz. Bu da birkaç yıl içerisinde olacaktır.” dedi.

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli’nin ulusal fuar takviminde daha çok sayıda fuarıyla yer aldığını vurgulayarak, “SANTEK 2016 Fuarı’nda ana hedeflerimiz; Match4Industry uluslar arası ikili iş görüşmeleri etkinliğinin güçlendirilerek, daha fazla katılımcı ülke ve firma sayısına ulaşmak, yabancı firmaların fuarda stant açarak yer almasını sağlamak ve bu sayede fuarı uluslar arası düzeye taşımak, Savunma Sanayi Holü oluşturarak, katılımın Genel Kurmay düzeyinde, diğer kuvvet komutanlarını da dahil ederek savunma sanayi açılımımızı genişletmek, Büyük sanayi kuruluşlarına “Satın alma Günleri” düzenletmektir.

Profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz fuarın 3’üncüsünü bir adım daha öteye taşımak için, 1981 yılından bu yana ulusal ve uluslar arası düzeyde 1000’e yakın fuar, sergi ve kongre düzenleme deneyimi olan TÜYAP ile yolumuza devam edeceğiz.

Çalışmalarımıza derinleşerek devam etmek için fuarımızı daha verimli bir dönem olduğunu düşündüğümüz 2016 Mayıs ayında gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıl 2 holde açılan fuarı bu kez 3 holde birden 26-29 MAYIS tarihleri arasında açacağız.

Kocaeli’nin Anadolu yakasının Fuar Merkezi  hedefleri olduğunu vurgulayan  KOTO Başkanı Murat Özdağ ise, “SANTEK fuarının ilkini biliyorsunuz, 2013 yılında düzenledik. Bu anlamda SANTEK bize, kent vizyonu açısından doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Yakalanan ivme ve başarı, fuarcılığın Kocaeli’de artık kök saldığının işaretidir. SANTEK 2016 ile fuarımız bu sefer uluslararası kimliğini kazanacaktır. Dünyaya açılan bu tür kapılar yeni işler ve yeni girişimler demektir. Tüm bu organizasyonlarda bizim için diğer bir motivasyon kaynağı ise, Kocaeli’nin 2023’e hazırlanmasıdır. Bu bağlamda gerek SANTEK, gerekse düzenleyeceğimiz tüm organizasyonlarda elde ettiğimiz ve edeceğimiz geri bildirimler 2023 hedefleri doğrultusunda yolumuzu aydınlatacaktır.” dedi.

Paylaş