“SANTEK14” 2.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı” Kocaeli’nde Başlıyor

Paylaş

Kocaeli Sanayi Odası(KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ilki geçen sene 11.000 m2 alan üzerinde, toplamda 167 stant ile gerçekleşen Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji fuarı SANTEK’in ikincisinin 25-28 Eylül tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fuar merkezinde  gerçekleştirileceğini söyledi.

KSO Başkanı Zeytinoğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın da katılımıyla  düzenlediği basın toplantısında, “SANTEK 14” fuarı hakkkında bilgi aktarımında bulundu. KSO Başkanı Zeytinoğlu, ” Fuarda, Tüpraş, Ford, Pirelli, Sarkuysan, Kibar Holding, Polisan, DYO, Diler Demir gibi lider firmaların yanı sıra Halkbank da sponsor olarak yer alacaktır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Aselsan da ikili görüşmeler yapmak üzere satın alma ekipleriyle birlikte SANTEK’14 de bulunacaktır.” dedi.

KSO Başkanı Zeytinoğlu, “SANTEK’14,  ayrıca  uluslararası bir konferansa da  ev sahipliği yapacaktır. Bu sene fuar alanı içerisinde, ilki 2012 senesinde İstanbul’da yapılmış olan 2.’nci Uluslararası Tesis, Tedarik, Yatırım Konferansı da gerçekleştirilecektir.” dedi.

ABD ve dünyada Tesis, Tedarik Yatırım ve Yönetiminde çatı kuruluş olan IFMA (International Facility Management Association) ve Avrupa’nın aynı konudaki lider kuruluşu olan EuroFM’den gelen konuşmacılarla, Türkiye’den bu konularda uzman  profesörler ve üst düzey yöneticilerin  “Geleceğin Tesisleri, Enerji Tasarruflu Tesisler, Tesis Yönetimi ve Güvenliği” konularında  verecekleri konferanslar, 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde fuar alanında ayrılan özel bölümde organize edilecektir.

 

MATCH4INDUSTRY” TİCARİ İŞ GÖRÜŞMELERİ’DE SANTEK14’Ü RENKLENDİRECEK

Fuar ile eş zamanlı olarak, Türk firma temsilcilerini yabancı firma temsilcileri ile buluşturan Match4Industry etkinliği de geçen sene olduğu gibi bu sene de  fuar alanı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bu gün itibarı ile 16 farklı ülkeden yaklaşık 46 firma katılımını bildirmiş olup,  bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Etkinliğe; Almanya, Avusturya, Hollanda, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Mısır, Sırbistan, Uganda, İsveç, Lüksemburg, Pakistan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Kanada, İngiltere gibi ülkelerden firmalar dahil olacaklarını bildirmişlerdir.

Yabancı firmaların konaklama giderleri Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, Türk firmalar için bu etkinlik ücretsizdir.  25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe tüm firmalar davetlidir.