SANTEK’16 Fuarı 26 Mayıs’ta Açılıyor

18 Mayıs 2016

Tüyap Fuarcılık A.Ş.’nin organize edeceği SANTEK-2016 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, 26-29 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

SANTEK’16 Fuarı 3’cü kez kapılarını Kocaeli’de açıyor. TÜYAP Fuarcılık tarafından Kocaeli Sanayi Odası(KSO), Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) işbirliğinde; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle 26 Mayıs’ta saat 12.00’da açılacak olan Santek Fuarı, 29 Mayıs tarihlerine kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekleyecek. 26 – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında 10.00 – 19.00 saatlerinde,  29 Mayıs 2016 günü ise saat 18.00’e kadar ziyarete açık olacak. (Fuar ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.)

Wellborn Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısına TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Tüyap Bölge Başkanı Gökalp Gökdemir katıldı.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz yaptığı açıklamada “Bizim için Kocaeli yeni kapıların açılmasına vesile olacaktır. Bu yıl ilk kez bu fuarın organizasyonunu üstleniyoruz. Üretim Makineleri ve İmalat Endüstrisi, Enerji, Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Otomotiv ve Yan Sanayi, Liman, Tersane ve Gemi Sanayi, Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller, Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri ana konu başlıkları altında gruplanmış, ülkemizin alanında en önde gelen 250 firma ve firma temsilciliğini, 30 bin profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Fuar katılımcı ve ziyaretçilerimiz, 25 bin metrekare kapalı sergileme alanında, kendi sektörlerinin en önde gelen firmalarını bir arada görme, ürünlerin gelişimini takip etme, ilerleyen teknolojik gelişmeleri yakından tanıma, yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgi edinme, firmaların üretim-satış kapasitelerinin değişen dengelerini ve ürün fiyatlandırmalarını takip etme imkanına sahip olacaklar.” dedi.

Toplantıda daha sonra söz alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, SANTEK16’nın Kocaeli ve Türkiye ekonomisine önemli katkıları olacağını ve önemli iş bağlantılarının yapılacağını vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Fuar süresince düzenlenecek etkinliklerde, sektör ilgilileri bir araya getirilecek.

Fuar alanında oluşturulan özel bölümde, talaşlı imalat konusunda ülkemizin önde gelen makina imalatçı ve distribütörleri, makinaları ile ilgili detaylı teknik bilgileri uygulamalı olarak müşterilerine anlatabilecekler.

Türk İmalat Sanayisi için 600 milyon Euro’lukluk yeni pazar potansiyeli tanıtılacak

Fuar kapsamında TOBB tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte, ülkemizin de ortak üyesi bulunduğu CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde açılmakta olan yaklaşık 600 milyon Euro tutarındaki ihalelere Türk firmalarımızın nasıl katılabilecekleri ve yürütülen projelerden nasıl etkin bir biçimde faydalanabilecekleri konusunda TOBB yetkililerince detaylı bilgi paylaşımında bulunulacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tedarik görüşmeleri yapacak

Fuar’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek “Yerlileştirme Sergisi”nde yurt dışından ithal edilen bazı ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler yapılacaktır. Türk Savunma Sanayisinin önde gelen kuruluşları Aselsan ve Roketsan da fuarda ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek.

İnşaat Müteahhitleri SANTEK’te buluşuyor

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli İnşaat Müteahhitleri Birliği ve TÜYAP işbirliğinde fuarla eş zamanlı olarak organize edilen “İnşaat Müteahhitliği Zirvesi” vesilesi ile fuarda Doğu Marmara bölgesinin önde gelen inşaat müteahhitlerine ev sahipliği yapacak.

Paylaş