Savunma Sanayii İl Buluşması

29 Kasım 2023

Sayın Üyemiz,

Oda olarak, üyemiz sanayi kuruluşlarının savunma sanayii tedarik zincirinde yer alabilmelerine ilişkin “Savunma Sanayi Yerlileşme Projesi”ni yürütmekteyiz. Söz konusu projemizin amacı; Türk savunma sanayi envanterinde bulunan yerli ürün oranını artırabilmek, yurt dışı bağımlılığı en düşük seviyede tutabilmek, yurt dışından tedarik edilen ürünlerin ilimizdeki yerli sanayi imkanları ile üretilebilirliğini tespit etmek ve yurt içinden temin edilen ürünlerde rekabet ortamını tesis etmektir.

“Savunma Sanayi Yerlileştirme Projemiz” kapsamında, savunma sanayi ikili iş görüşmeleri etkinliğimizi ve Match4Industry İkili İş Görüşmeleri Etkinliği ile eş zamanlı olarak bu yıl da sürdürmeyi planlamaktayız.

7-8 Aralık 2023 tarihlerinde Savunma Sanayi Başkanlığı ve ana yüklenici firmalarımızın katılımı ile “Savunma Sanayi İl Buluşması” etkinliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Söz konusu etkinlikte SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI, MSB TERSANELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ASELSAN, MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ, TEİ, STM, TÜBİTAK SAGE, BMC ve FNSS tedarikçi adayı üyelerimiz ile bir araya getirerek ikili iş görüşmeleri yapmaları ve tedarik süreçleri konusunda bilgi almaları sağlanacaktır.

Bu kapsamda, söz konusu İkili İş Görüşmesi ve Ana Yüklenici Firmaların Tedarik Süreçleri Sunumlarının yapıldığı panele katılmak için  5 Aralık Salı günü mesai bitimine kadar aşağıda yer alan link üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ana Yüklenici Firmaların Tedarik Süreçleri Sunumlarına Kayıt için tıklayınız.

İkili iş görüşmeleri randevunuzu oluşturmak için tıklayınız.

Etkinlik Programı için tıklayınız.