Sektörünüzdeki yerinizi öğrenmek ister misiniz?

3 Ekim 2017

Kocaeli Sanayi Odası tarafından 2008 yılından bu yana sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen ve bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Kocaeli Sanayi Odası tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan ve sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun tanıtım toplantısına Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet B. Turabi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalınma Ajansı Bursa Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Jülide Alan, İstanbul Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Neşe Türkseven, Trakya Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Uzmanı İsmet Cabbar, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Elif Bilgisu, Doğu Marmara ABİGEM Genel Müdürü Şenay Yıldız, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Hüseyin Özgür Ünsal, Bursa Eskişehir Bilecik Kalınma Ajansı Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Fatih Aydın, Kocaeli Sanayi Odası İş Geliştirme Uzmanı Aylin Aslan ve Doğu Marmara ABİGEM İş Geliştirme Sorumlusu Aydolu Elif Yıldırım katıldı.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu konuşmasında, 2008 ve 2009 yıllarında Kocaeli bölgesinde düzenlenen organizasyonun 2010 yılında Doğu Marmara’ya ve 2015 yılı itibariyle de tüm Marmara bölgesindeki firmalara açık hale geldiğini ifade ederek bu değişikliğin Kocaeli dışında organizasyona katılımı olumlu yönde etkilediğine vurgu yaptı. Zeytinoğlu “Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonun Marmara Bölgesine açılması ile birlikte bölgede yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı bölgesel ortakları olmuştur. Organizasyonun teknik ayağındaki Çözüm Ortakları ise Price Waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM ve Türkiye Kalite Derneği Kalder‘dir.” şeklinde konuştu.

Zeytinoğlu konuşmasının devamında; Sektörel Performans Değerlendirme organizasyonu ile; yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, ülkemizin ekonomisine katma değer yaratan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşları belirlenerek ödüllendirildiği bilgisi verildi.

Büyük İşletme ve KOBİ kategorilerinde başvuru yapılabilen ödül organizasyonunda verimlilik, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı ve çevre, istihdam ve çalışanların geliştirilmesi ile bilinçlendirilmesi olmak üzere 7 değerlendirme kriteri bulunmakta.

NEDEN YER ALMALISINIZ…

* Price Waterhouse Coopers – PwC ve Doğu Marmara Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi – ABİGEM işbirliği ile düzenlenen geri bildirim raporu ile karşılaştırma yapabilme imkanı;

* Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Organizasyonuna katılarak Tanınma ve Prestij imkanı;

* Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nda ödül alan her firmaya Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı SANTEK 2018’de ‘Sektörün Yıldızları’ bölümünde ücretsiz alan;

* Sektörel Performans Değerlendirme Anketine katılan her firmaya Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı SANTEK 2018’de m2 fiyat üzerinden yüzde 5 indirim;

* Rekabet için iyileştirilmesi gereken öncelikli konularınız hakkında bilgi edinme imkânı…

Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu başvuruları başlamış olup, son başvuru ‘03 Kasım 2017’dır.

Detaylı bilgi ve başvuru için www.sektorelperformans.org adresi ziyaret edilebilir.

Paylaş