Sipariş Ar-Ge ve Patent Lisanslama Tanıtım Etkinliği

3 Haziran 2020

Sayın Üyemiz,

TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) kapsamında “Sipariş Ar-Ge” ve “Patent Lisans” olmak üzere iki yeni çağrı açılmıştır. Çağrılara son başvuru 31 Ağustos’ tur.

“TÜBİTAK Siparişe Dayalı AR-GE Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı (Sipariş AR-GE)” ile müşteri gereksinimlerini karşılayan çözüm önerilerinin, KOBİ’ler tarafından AR-GE ile ticarileşebilir çıktılara dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Çağrıda, hızla ürüne dönüşebilecek ve yüksek ticarileşme potansiyeline sahip AR-GE projeleri desteklenecektir.

“TÜBİTAK Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans)” ile üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarılması hedeflenmektedir.

Söz konusu çağrılar kapsamında; Odamız ve TÜBİTAK TEYDEB uzmanlarının işbirliği ile 12 Haziran 2020 Cuma günü saat 14.00-16.30 saatleri arasında bir online tanıtım toplantısı gerçekleştirilecektir.

Program:
14.00- 15.00
TÜBİTAK Siparişe Dayalı AR-GE Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı (Sipariş AR-GE)
Oğuz ÖZBAY, TÜBİTAK Bilimsel Programlar, Başuzmanı
15.00-16.00
TÜBİTAK Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans)
Dr. Alp Eren YURTSEVEN, TÜBİTAK TEMEG, Koordinatörü
16.00-16.30 Soru-Cevap

Toplantıya katılım linki:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcofu6pqj8qHtanJ3XBMMtzjZYTUZ0XMUbr

Çağrılara ilişkin kısa tanıtımları TÜBİTAK web sayfasında bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için aşağıdaki linklerde yer alan çağrı duyurularına bakınız.

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/siparise-dayali-ar-ge-projeleri-icin-kobi-destekleme-cagrisi-siparis-ar-ge-2020-acildi

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/patent-tabanli-teknoloji-transferi-destekleme-cagrisi-patent-lisans-2020-1-acildi

Toplantı hakkında bilgi için; KSO, tel: 0262 315 80 55

Paylaş