Sommet Hayvancılık Zirvesi; 4-7 Ekim 2022, Fransa

6 Eylül 2022

Sayın Üyemiz;

TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; 4-7 Ekim 2022 tarihleri arasında Fransa’nın Clermont-Ferrand şehrinde Avrupa’nın en önemli hayvancılık fuarlarından olan Sommet Hayvancılık Zirvesi’nin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Çok sayıda etçi, sütçü büyükbaş, küçükbaş toplam 2000 baş hayvanın bulunacağı Fuarda tüm yetiştiricilik sektörlerini (genetik ve canlı hayvanlar, havya yemi, hijyen ve havya sağlığı, sağım malzemeleri ve süt ekipmanları, hizmetler ve yetiştiricilik malzemeleri, barınaklar, yenilenebilir enerjiler, tarım makineleri) kapsayan geniş bir ürün yelpazesi sunulacağı ifade edilmiştir.

65 ülkeden 95.000 ziyaretçi ve 33 ülkeden gelen toplan 1.510 katılımcıyla gerçekleşecek olan bu kapsamlı fuar esnasında katılımcı firmalarla ikili görüşmeler yapabilme, bölgenin işletmelerini de (çiftçilikler, mezbahalar, suni tohumlama merkezleri, mandıralar, ihracat merkezleri) ziyaret etme imkanı bulunacaktır. Fuar esnasında her gün yarım günlük programlar şeklinde olmak üzere 20’den fazla çiftlik turu organize edilecektir.

Fuar hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız