“Stok Maliyetleri Azaltma Yöntemleri Semineri”ne Yoğun İlgi

Paylaş

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından Lojistik Derneği (LODER), Slimstock Bilişim Teknolojileri ve ETG Microsoft Dynamics işbirliği ile 27 Mart Cuma günü KSO üyelerine daha az sermaye ile daha dengeli stok planlaması kapsamında “Stok Maliyetleri Azaltma Yöntemleri Semineri” KSO Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Seminerde LODER Başkan Yardımcısı, Prof. Dr. Mehmet Tanyaş “Stok Maliyetlerini Azaltmanın Püf Noktaları” konulu sunumunu, Slimstock Türkiye Ülke Müdürü Songül Sezer “Stok Maliyetlerini Azaltmada Bilişimin Rolü” konulu sunumunu ETG Microsoft Dynamics’ten Umut Altınay ise “Dinamik şirketler için – Microsoft ERP (Dynamics AX)” konulu sunumunu yaptı. Firmalar stok fazlası nasıl engellenebilir, stok maliyetleri nasıl düşürülebilir, stoksuz kalmama nasıl sağlanabilir, Müşteri hizmet seviyesi nasıl yükseltilebilir, doğru ürün portföyü nasıl belirlenir, tedarik zinciri performansı nasıl arttırılabilir ve 6 adımda daha dengeli stoka nasıl ulaşılabilir sorularına cevap buldular.

KSO üyesi firmaların tedarik Zinciri ve lojistik yöneticileri, planlama ve stok yönetiminde aktif rol alan, satın alma yönetiminden sorumlu olan, stoktan finansal açıdan sorumlu olan yöneticiler seminere yoğun ilgi gösterirken, Konferans Salonu’nda yer bulamayan katılımcılar kendileri için hazırlanan dijital ortamda seminere katılma şansı buldular.