Şubat Ayı Meclis Toplantısında Konuşan KSO Başkanı Zeytinoğlu; “ 72 İlin Toplamı Kadar Kocaeli Tek Başına Vergi Ödüyor”

Paylaş

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) nın Şubat 2016 Meclis toplantısı Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı Sedat Sami Ömeroğlu konuk konuşmacı olarak katıldı. Meclis toplantısı sonrasında sergi salonunda Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin ve Dernek Başkanı Suat Cumali Güngör’ün katkıları ile hazırlanan “Kastamonu’nun Renkleri” konulu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Sergi 10-26 Şubat tarihleri arasında gezilebilecek.

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu; ”Petrol Fiyatlarındaki Artışa Rağmen Vergi Gelirlerimiz Arttı” KSO Meclis toplantısı’nda konuşan Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ekonomik değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine “Küresel ekonomide Petrol fiyatlarındaki düşüşün dip yaptığı kanaatindeyiz .ABD fonlama faizinin 25 baz puan artırılmasının ardından daha da artmasını bekliyoruz. Euro dolar paritesi 1,13’ün üzerine sıçradı. Enflasyonda ise henüz güçlü bir sinyal oluşmadığını söyleyebiliriz” diyerek başladı. KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Türkiye açısından baktığımızda iyi bir ekonomi yönetimi ile TL’nin aşırı değerlenmeyeceği, faizlerin aşağı inmesi gerektiği, enflasyonda petrol fiyatlarının yükselmesine karşı tedbirli olunursa, kontrol altında tutulabileceği bir yıl olabilir. Bütçe ile ilgili yatırımların daha rasyonel yapılabilmesi, gelirleri artırmaktan daha önemlidir.” dedi. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun konuşma metni için tıklayınız.

KSO Meclis toplantısının bitiminde, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı Sedat Sami Ömeroğlu, “Üretim Teknolojilerinde Endüstri 4.0 Kavramı” sunumunu gerçekleştirerek,   Endüstri 4.0, robotlar ve akıllı makineler devriminin başlangıcıdır. Robotların insan beyninden gelen radyo dalgalarıyla komut alacakları günlere doğru giden teknolojik gelişmeler sonucunda, çok yakın bir zamanda sanayide geleneksel standart işçilik yerini uzman üretim mühendislerine bırakmaya başlayacaktır” dedi. “Kastamonu’nun Renkleri “ Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı Meclis toplantısının bitiminde “Kastamonu’nun Renkleri” konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.   KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul  ve Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) Başkanı Suat Cumali Güngör birlikte açılış kurdelasını kestiler. Açılış sonrası sergi hakkında kısa bir açıklama yapan KASFOT Başkanı Güngör, “KASFOD 2011 yılında kuruldu. Halen 60 üyemiz var. Kastamonu’da fotoğrafçılığı sevdirmek ve Kastamonu tanıtımına katkı sağlamak için çalışmalar yapıyoruz.  Bu sergimiz de çalışmalarımızın bir parçası. Fotoğraflarımızın tamamı Kastamonu Bölgesi’nde çekildi. Bizleri davet eden Kocaeli Sanayi Odasının değerli yöneticilerine ve bu organizasyonun gerçekleşmesine vesile olan Sayın Kemal Kaya ‘ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.