Sudan Yatırım Ortamı Bilgilendirme Programı

2 Temmuz 2018

Sayın Üyemiz,

ünyadaki muadil kurumları ile işbirliği içinde eğitim, çalıştay, çalışma ziyareti, karşılıklı iş ziyaretleri ve uzman değişimi gibi programları düzenleyerek, uyguladığı destek modellerini başka ülkelere tanıtmaktadır. Bu amacı gerçekleştirmeye yönelik olarak, Haziran 2018 itibari ile 60 ülkenin 73 KOBİ destekleme kuruluşu, 5 uluslararası örgüt ile olmak üzere toplam 78 Mutabakat Zaptı imzalanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Sudan’a gerçekleştirdikleri resmi ziyaret sırasında, Sudan KOBİ destek veren kurumların kurumsal kapasitelerini artırmak ve iki ülke KOBİ’leri arasında ticari ilişkileri destek amacı ile Sudan Sanayi Bakanlığı ile KOSGEB arasında 24 Aralık 2017 tarihinde Mutabakat Zaptı imzalanmıştır.

Mutabakat Zaptının amaçları doğrultusunda Sudan Ankara Büyükelçisi Dr. Yousif Elkordafani katılımıyla 05 Temmuz 2018 tarihinde 14:00-16:30 saatleri arasında Sudan yatırım ortamı ile ilgili bilgilendirme etkinliği düzenlenecektir.

Etkinlik kapsamında; Sudan’daki ekonomik durum, yatırım ortamı ve imkanları, yabancı yatırımcıya sağlanan destekler, iş insanlarının dikkat etmesi gereken hususlar başlıklarında aktarımlarda bulunulacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Paylaş