KSO Çözüm Merkezi

Kocaeli Sanayi Odası Çözüm Merkezi, üyemiz sanayi işletmelerinin ihtiyaç duydukları hizmet ve destekleri tek bir merkezden ve avantajlı sağlamak amacı ile 2005 yılında Odamız bünyesinde dört firma ile hizmet vermeye başlamıştır.
 
Kurulduğu yıldan bu yana, çözüm ortaklarımız tarafından, CE Markalama, Yönetim Sistemleri Belgelendirme, Sınai Mülkiyet Hakları konularında bilgi, eğitim ve dokümantasyon hizmetleri verilmektedir.
 
Bugün geldiğimiz noktada, Çözüm Merkezi’nin yeniden yapılandırılarak hizmet yelpazesinin genişletilmesi ve KOBİ’lere daha kaliteli hizmet verilmesi yönünde çalışmalara başlanmıştır. Bu bağlamda merkezimizde ele almayı planladığımız konular ve ilgili kuruluşlar aşağıda sunulmuştur.
 
· HİBE VE DESTEKLER (KOSGEB Destekleri, TTGV Destekleri, TÜBİTAK-TEYDEB Destekleri ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Destekleri)
· BELGELENDİRME (Yönetim Sistemleri Belgelendirme (ISO 9000, vb.), Ürün Belgelendirme (CE, vb.), Personel Belgelendirme, Diğer Belgelendirme)
· DANIŞMANLIK (İş Planı Hazırlama, Stratejik Plan Oluşturma, Organizasyon ve Süreç Yapılandırma, İnsan Kaynakları Sistemleri, Toplam Kalite, Çevre, Sağlık ve İş Güvenliği Hizmetleri)

·  SINAİ MÜLKİYET HAKLARI (Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Bilkod, Barkod, Fikri Haklar Danışmanlığı, Hukuki Danışmanlık)

Bilgi İçin: Aynur HACIFETTAHOĞLU   Tel: 0 262 315 80 23