Tataristan’daki Etkinlikler Hk.

20 Mayıs 2021

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) alınan yazıda, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ve Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Yetkili Temsilciliğinden alınan yazılara atfen; Tataristan’da gerçekleşecek etkinlikler hakkında bilgi verilmektedir.

Bahse konu yazıda, 12. Uluslararası Rusya-İslam Dünyası Ekonomi Zirvesi’nin (KazanSummit 2021) 28-30 Temmuz 2021 tarihlerinde Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenleneceği bildirilmektedir. Bundan önce düzenlenen etkinlikte Rusya’nın 38 bölgesinden ve 72 ülkeden, 5000’i aşkın katılımcı katılım sağladığı; bu seneki programın İslam Bankacılığı, helal sanayi, gençlik diplomasisi, çevre güvenliği, ihracatın artırılması ile girişimcilik ve yatırım konularına odaklanacağı ifade edilmektedir. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye, www.kazansummit.com, +7 (843) 570 40 01 numaralı telefon ve info@kazansummit.ru e-posta adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.

Yazıda ayrıca, Tataristan’ın başkenti Kazan’da, 1-3 Temmuz 2021 tarihlerinde Uluslararası Agrovolga Tarım Sanayi Fuarı düzenleneceği bildirilmektedir. Fuar ile ilgili doküman sağ taraftaki “Dosyalar” bölümünde yer almakta olup; konuyla ilgili detaylı bilgi için Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Yetkili Temsilci Başdanışmanı Hakan Coşkun (0216 537 77 00; hakan@tatartrade.com ) ile irtibata geçilebileceği belirtilmektedir.

Paylaş