Teknik Tekstil Firmaları için ABD’de İş Yapma ve Yatırım Stratejileri

25 Kasım 2020

Sayın Üyemiz,

ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı, North Carolina Ekonomik Kalkınma Ajansi işbirliği ile, ABD’de firma kurmayı ya da üretim yapmayı düşünen teknik tekstil firmalarına yönelik bir sanal seminer (webinar) düzenleyecektir. Webinar süresince ele alınacak konular arasında, teknik tekstil (kompozit dahil) alanında hızla büyüyen ABD pazarına giriş, firma kurma, iş ve yatırımcı vizeleri, Türk devlet destekleri, ABD federal ve North Carolina eyalet destekleri, ABD’de nonwoven ve teknik tekstil sektör gelişmeleri ve planlanan yeni teşvikler, North Carolina eyaletindeki Türk firma tecrübeleri bulunmaktadır.

Tarih: 8 Aralık 2020 Salı

Saat: 15:30-17:30 (Türkiye saati ile)

Etkinlik broşürü ekteki gibidir. A.B.D.’de Teknik Tekstil Iş Fırsatları webinar’ına katılmak isteyen firmalar, 4 Aralık Cuma gününe kadar aşağıdaki web sitesi üzerinden ücretsiz olarak kayıt yaptırabilirler:

https://fcsturkey.webex.com/fcsturkey/onstage/g.php?MTID=e2b7ed41a59dd9dd2fef0bc7a1da83333

Bağlantıya girdiğinizde, kayıt bilgilerinizi iletmek için, sol taraftaki Register bölümüne ya da sayfanın en altındaki Register düğmesine tıklamanız gerekmektedir.

Kayıt yaptıran firmalara webinar katılım bağlantısı ile detaylı Program ayrıca iletilecektir. Program süresince tercüme hizmeti verilecektir.

Söz konusu etkinliği takip eden günlerde, talep eden Türk teknik tekstil firmaları ile sunum yapan Amerikan kuruluşları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir.

Sorularınız için :

Perim Akguner

Commercial Specialist/Ticaret Ataşe Yardımcısı

U.S. Consulate General Istanbul/A.B.D. Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği

U.S. Department of Commerce I International Trade Administration

Tel: +90 212 335 9197

Mobile: +90 533 638 6607

e-mail:  Perim.Akguner@trade.gov

websitesi: http://www.trade.gov/Turkey

Türkçe web sitesi: http://www.buyusa.gov/Turkey

 

Paylaş