THK 99. Kuruluş Yıldönümü Hk.

14 Şubat 2024

Sayın Üyemiz,

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nden Odamıza gelen yazıda;  Türk Hava Kurumu, Türkiye’nin havacılık sektöründeki 99 yıllık birikimi ve başarıları ile 16 Şubat 2024’te 99. yılını kutlayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, “İstikbal Göklerdedir” ilkesiyle kurulan bu köklü kuruluş, genç nesillere havacılık tutkusunu aşılamak ve havacılığın farklı alanlarında ilerleme sağlamak amacıyla yola çıkmıştır.

THK Türkkuşu Eğitim Merkezlerinde, paraşüt, planör, model uçak, yelken kanat, yamaç paraşütü, mikrolight ve balon branşlarında sunduğu eğitimlerle dünya genelinde öne çıkan bir kurum olmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda kurumumuz, havadan yangın söndürme, hava ambulans, uçak bakım hizmetleri, akademik eğitimler, pilotaj eğitimleri, uçak bakım ve modernizasyon, sigorta faaliyetlerinden Türkiye’nin havacılık alanındaki lider kuruluşlarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

16 Şubat 2024 tarihinde 99 yaşına girecek olan Türk Hava Kurumu’nun, sportif havacılığın sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Türkiye Yüzyılı’na özel hazırlanan afişler aşağıdaki linkte verilmiştir.

Ayrıntılı bilgi için Tıklayınız