TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’dan Bizimköy’e Ziyaret

22 Mart 2018

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu , KSO Meclis toplantısı  ve  İDEV Fuar açılışı sonrası Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun refakatinde  çok önem verdiği sosyal proje olan “Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi” ni ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler, Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi  Vakfı Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar, Metrako  Tekstil firması sahibi Cem Okçu ve Mantar üreticisi MÜPA Tarım A.Ş.’nın sahibi Bora Ergene  tarafından karşılandı.

KSO Başkanı Zeytinoğlu,”Engelli vatandaşlarımızın kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilir hale gelmelerini sağlamak amacıyla kurduğumuz  Merkez, Odamızın en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biridir.2015 yılı Haziran ayında, BİZİMKÖY projesi, Dünya Odalar Federasyonu’nun düzenlediği Odalar yarışmasında 39 ülkenin 79 projesi ile yarışarak “En İyi İstihdam Yaratma/ İş Geliştirme” kategorisinde dünya şampiyonu oldu. Bizim için büyük bir gurur kaynağı olan BİZİMKÖY modelinin yurt içinde ve yurt dışında örnek olabileceğini göstermiş olduk.

Ödül kazandığı dönemde 70 engelli çalışanı vardı. Bugün 120 engelli arkadaşımız istihdam ediliyor. Gelecekte de 150 engellimize iş vermeyi hedefliyoruz.

Merkezimiz şu anda; konfeksiyon, mantar üretimi, seracılık, açık arazi sebze ve meyve yetiştiriciliği kollarında üretimlerini sürdürüyor. Konfeksiyon bölümümüzde Metraco A.Ş., mantar üretiminde ise Müpa firması ile ortak üretim yapılıyor. Tekstil üretiminin tamamı ihraç ediliyor. Statümüz ile ilgili ufak tefek sorunlarımız var. Burada yardımlarınıza ihtiyacımız var. Bu arada bu proje en az 20 gelişmiş İle daha kopyalanabilir” dedi.

Paylaş