TOBB ve AmCham İşbirliği ile ABD’ye E-ihracatta Mentorluk Desteği

21 Şubat 2022

 Sayın Üyemiz,

TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; Malumlarınız olduğu üzere,  sınır ötesi elektronik ticarete olan ilgi son dönemlerde artma eğilimi göstermekte; bu durum, yeni ticaret olanakları için girişimcilerimizin aktif olarak desteklenmesini elzem hale getirmektedir.

Bu kapsamda; TOBB  ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) işbirliği ile girişimcilerimizi Amerika’ya e-ihracat yapma yolunda desteklemek amacıyla hayata geçirilen mentorluk  desteği Şubat ayı itibariyle başlamıştır.

Söz konusu işbirliği ile mobilya, tekstil, hazır giyim, makine yan sanayi olmak üzere öncelikli sektörlerde faaliyet gösteren, ABD’ye e-ihracat yapmayı hedefleyen, başvurusu onaylanan firmalara birebir mentorluk  desteği verilecektir.

Proje aracılığıyla, seçilen firmalara ABD pazarına e-ihracat süreçlerini olgunlaştırabilmeleri için stratejik planlama, danışmanlık ve iş geliştirme desteği verilmesi planlanmaktadır.

Mentorlar ile birebir görüşmeler yapacak firmaların, pazar analizleri sonucunda ABD pazarına e-ihracat ile  giriş yapması öngörülmektedir.

Mentorluk desteğine başvurmak, eğitimlerden yararlanmak ve ABD’ye e-ihracat yapmak isteyen firmaların

https://www.tobb.org.tr/TurkiyeSektorMeclisleri/anket adresindeki anketi 28 Şubat 2022 tarihine kadar  doldurması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Paylaş