Tunus-Türkiye Yatırım ve İş Forumu, 8-9 Mayıs 2017, Tunus

4 Mayıs 2017

Sayın Üyemiz
T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin eşbaşkanlığında 8-9 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tunus’ta gerçekleştirilecek Türkiye-Tunus Ortaklık Konseyi Üçüncü Dönem Toplantısı vesilesi ile DEİK ve Tunus Sanayi ve El Sanatları Birliği (UTICA) işbirliğinde 9 Mayıs 2017, Salı günü Tunus-Türkiye Yatırım ve İş Forumu gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Avrupa’ya coğrafi konum olarak yakınlığı, kalifiye eleman teminindeki kolaylık, siyasi kararlılık, vergilerdeki avantajlar, düşük işçi ve üretim maliyetleri ile Tunus, Türk yatırımcılara cazip fırsatlar sunmaktadır.
Bilgi işlem ve haberleşme teknolojileri, altyapı, elektrik elektronik, otomotiv (mekanik parçalar ve yan sanayi), gıda, tarım, balıkçılık, tekstil (iplik ve kumaş üretimi), hazır giyim, deri ve ayakkabı sektörlerinde iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerinin ve yatırım ortaklıklarının geliştirilmesi amacıyla düzenlenecek Forum çerçevesinde Tunuslu firmalar ile ikili iş görüşmelerine imkan sağlanacaktır.
Katılımcıların uçuşlarını kendilerini organize etmeleri önem arz etmektedir. Ziyaretin, konaklama, transferler, çalışma yemekleri, tercümanlık hizmetleri, iş forumuna katılım giderlerini karşılamak üzere, katılımcıların 500 ABD Doları avans ödemeleri beklenmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesine müteakip, bakiye tutar katılımcılardan tahsil edilecektir.
Bu bilgiler ışığında taslak programı ekte yer alan foruma katılmak isteyen üyelerimizin, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/396/8750 bağlantısında yer alan katılım formunu en geç 5 Mayıs 2017, Cuma günü mesai bitimine kadar eksiksiz doldurarak, ödemeye ilişkin dekontu DEİK’e (İrem Develioğlu, E-posta: africa@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5070) iletmeleri hususunu görüşlerinize sunarım
EK Taslak program .

Paylaş