Kocaeli Eğitim Vakfı hk.

9 Ocak 2023

Sayın Üyemiz,

7 Nisan 1989 tarihinde ilimizde kuruluşu gerçekleşen Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV), eğitim-öğretim sürecinde öğrencilere sağladığı burs imkanlarını Odamız ile paylaşmıştır.

Bugüne kadar 4.735 öğrenciye burs imkânı sağlayan Vakıf, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da öğrenci ailelerinin gelir durumunu ve öğrencilerin başarı durumunu göz önünde bulundurularak 330 öğrenciye 600 TL’lik burs imkânı sunmaktadır. Vakıf burs imkanlarını çelenk gelirleriyle sağladığını bildirmiştir.

Vakfın çelenk hizmetlerimizden yararlanılması, ‘Bu Kentin Vakfı’ mottosuyla çıktıkları yolda vakfın sürdürülebilirliğiyle birlikte daha fazla öğrenciye burs imkânı sağlanacağı belirtilmiştir. Vakıf aracılığı ile yapılacak her türlü bağış karşılığında gider makbuzu kesileceği, bilançolarda gider kaleminde gösterilebildiği ve vergi avantajı sağladığı paylaşılmıştır.

Vakfın bir diğer hizmeti de ulusal vakıflarda olduğu gibi özel kart günleri satışıdır. Bu uygulamada düğün, nişan gibi özel günlerde verilen ve kullanımı sınırlı olan hediyelik eşyalar yerine tasarlanan kartların davetlilere verilmesiyle hem eğitim alanında bir farkındalık yaratması hem insan hayatına dokunan manevi bir hediye verilmesi amaçlanmaktadır.

Bu hizmetlerin haricinde; hali hazırda burs verdiğiniz öğrencilere vakıf üzerinden şartlı burs (istenilen kişiye) vererek ve karşılığında vakıftan makbuz alarak vergi avantajı sağlanabilmektedir. İstenilmesi durumunda vakıf tarafından tespit edilen, ihtiyacı olan öğrencilere de burs imkânı sağlanabilmektedir. Bu durumda da verilecek burslar karşılığında vakıf makbuzu kesilmektedir.
Odamız ile KEV arasında işbirliği yapılmış olup, üyelerimizin de destekleri konusunda bilgilerinize sunarız.

Vakıf İletişim Bilgileri

TELEFON: (0262) 323 28 61

                    (0262) 321 05 38

Mailbilgi@kocaeliegitimvakfi.org

Web Sitesiwww.kocaeliegitimvakfi.org