Türk-Kırgız İş Forumu Hk.

6 Kasım 2019

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kırgız Cumhuriyeti 9. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle Türk – Kırgız İş Forumu düzenleneceği, 22 Kasım 2019 tarihinde TOBB Merkezinde gerçekleştirilecek “İş Forumuna”, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY ve Kırgız Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Kubatbek BORONOV’un iştirak edeceği ve katılımcılara hitap edeceği bildirilmektedir.

Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ticaret hacminin, ülke ekonomisinin büyüyeceği beklentilerine dayanarak yakın bir dönemde 1 milyar dolar seviyesine çıkartılmasının hedeflendiği, 2018 yılında Kırgızistan’a ihracatımızın bir önceki yıla göre % 9,8 oranında arttığı ve 377,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleştiği ifade edilmektedir. Kırgızistan’da ulaştırma altyapısı, telekomünikasyon, hidroelektrik, hidrokarbon sanayi, mineral, metal ve kıymetli taş madenciliği, tekstil, gıda işleme, tarım (buğday, tütün, bakliyat v.s.) ambalaj sanayi ve turizm sektörlerinde yatırım olanakları bulunduğu belirtilmektedir.

Söz konusu İş Forumuna katılım için firma temsilcilerinin kirgizistan.tobb.org.tr  adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak en geç 20 Kasım 2019 tarihine kadar TOBB’a (kirgizistan@tobb.org.tr ) bildirilmesi talep edilmektedir.

Paylaş