Türk Sanayisinin Yarım Asırlık Geçmişi Kocaeli Sanayi Odası’nda Sergilenecek

Paylaş

Türk sanayisinin 50 yıllık gelişim evrelerini ve Türkiye’deki endüstri hareketlerini fotoğraflarla anlatan “1966-2014 Sanayi Fotoğrafları Sergisi”, İstanbul Sanayi Odası ve Eskişehir Ticaret Odası’nın ardından şimdi de sanayinin kalbinin attığı Kocaeli’de görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Fotoğraf sanatçısı Ersin Alok, Türk sanayisinin yarım asırlık geçmişini fotoğraflarıyla anlattığı “1966-2014 Sanayi Fotoğrafları Sergisi” ile 4 Aralık – 19 Aralık 2014 tarihleri arasında Kocaeli Sanayi Odası üyeleri ve sanatseverlerle buluşacak. 4 Aralık 2014 Perşembe günü saat 11.00’de açılışı gerçekleştirilecek olan sergi 19 Aralık 2014 Cuma günü sona erecek.

Dünyada da sanatıyla adından sıkça söz ettiren Alok, “Bu sergi 1966 yılında Türkiye’nin ikinci sanayi devriminin başladığı tarih olarak kabul edilen süreçte Türkiye’deki sanayi hareketlerinin yeni ve modern anlamada nasıl kurulduğunu yıl yıl takip ederek günümüze kadar çektiğim fotoğraflardan düzenlediğim bir sergi. Sergide Türkiye sanayisini olabildiğince anlatmaya çalıştım. Ayrıca bu sergiyi sanayinin başkenti olan Kocaeli’de açmak konsept ve anlaşabilirlik açısından çok doğru olacak” dedi.