Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Toplantısı, 8 – 9 Ekim 2017, Manama

4 Ağustos 2017

Türkiye-Bahreyn İş Konseyi tarafından 8 – 9 Ekim 2017 tarihlerinde Manama’ya bir heyet ziyareti düzenlenecektir.

Ziyaret kapsamında belirtilen tarihlerde Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin de katılımları ile Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Ortak Toplantısı ve ikili görüşmeler düzenlenecektir.

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife’nin Türkiye’ye yaptığı ziyaretin ardından T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Şubat ayında Bahreyn’e bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Yine Mart 2017’de Türkiye – Bahreyn 6. Dönem KEK Toplantısı vesilesiyle Bahreyn Maliye Bakanı Şeyh Ahmed Bin Muhammed Al Khalifa ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Söz konusu KEK Toplantısı ile eşzamanlı olarak Ankara’da Türkiye – Bahreyn İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenlenmiştir.

Bölgenin 1936’da ilk ham petrol ihraç eden ülkesin durumundaki Bahreyn’de kalkınma çabaları başlangıçta petrol gelirlerine dayanırken, doğal kaynaklarının kıtlığı, sürdürülebilir kalkınma için petrol dışı sektörlere yönelmesini zorunlu kılmıştır. Körfez bölgesinde ekonomisi en fazla çeşitlendirilmiş ülkedir. Çok yüksek oranda gelişmiş iletişim ve ulaşım altyapısıyla birçok çok uluslu firmanın merkezidir. 2006 yılında ABD ile STA imzalayan ilk körfez ülkesidir.

Söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerinizin http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/440/9195 adresinden en geç 18 Ağustos 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırmaları ve 800 ABD Doları katılım ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Paylaş