Ukrayna Odalarına Destek hk.

5 Mayıs 2022

Sayın üyemiz;

TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Başkan Vekilliğini yürüttüğü Avrupa Ticaret Odaları Birliği (Eurochambres) tarafından Ukrayna Ticaret Odası Başkanı ile temasları sonucunda Rusya ile yaşanan krizden dolayı Ukrayna bölgesel Odalarının, üçte birinin faaliyetlerini durdurduğu, geri kalanının ise zorlu koşullarda çalıştığı ve ayakta kalmak için maddi manevi desteğe ihtiyaçları olduğu bildirilmiştir.

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Eurochambres’a üye olan ülkeler Ukrayna’daki meslektaşları için desteğe hazır olduklarını bildirmiş ve sonuç itibariyle ICC ve Eurochambres ortaklığında “Ukrayna Bölgesel Oda Eşleştirme Programı” başlatılmıştır. Programın amacı diğer ülkelerden ulusal ve bölgesel Odaların, ekte bulunan Ukrayna’nın 25 bölgesel Odası ile ikili ilişki kurmasının sağlanmasıdır. Henüz hangi Odanın ne gibi desteğe ihtiyacı olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Buna rağmen ekteki 25 Odadan herhangi bir Oda ile eşleşmek ve maddi-manevi destek vermek isteyen Oda ve Borsaların bunu bildirmesi istenmektedir.

Programa katılmak isteyen Oda ve Borsalarımızın hangi Ukrayna bölgesel Odası ile eşleşmek istediklerini Eurochambres’a iletmek üzere arzu.emeksiz@tobb.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

İlgili Odalar için Tıklayınız