Uluslararası Yapay Zeka Çalışmaları Konferansı Hk.

1 Mart 2024

Sayın Üyemiz,

İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğü’nden Odamıza gelen yazıda; Uluslararası Yapay Zeka Çalışmaları Konferansı, “Yapay Zeka’da Gelecek Eğilimleri: Akademi Endüstri ile Buluşuyor” temasıyla Üniversitemiz liderliğinde 31.05.2024 – 02.06.2024 tarihleri arasında Yapay Zeka Fuarı ile eş zamanlı olarak İstanbul Kongre Merkezi’nde yüz yüze, poster sunumu ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Konferansın amacı; Üniversitelerdeki bilimsel çalışmaların sektörde bilinirliği artırma, endüstri ile ortak araştırma projeleri geliştirme, uluslararası düzeyde iş birliği ve ağ oluşturma, sektördeki firmalar ve kuruluşlarla doğrudan iletişim kurma, bilimsel çalışmalara endüstri liderleri ile uygulayıcılardan kaynak sağlama ve potansiyel araştırma alanları ile müşterek çalışma fırsatlarını ortaya çıkarmaktır.

Uluslararası Yapay Zeka Çalışmaları Konferansına yapay zekanın tüm disiplinlerde ve farklı alanlarda kullanımına ilişkin bilimsel çalışmalar ile katılım sağlanabilmektedir. Çalışmalardan uygun olarak değerlendirilenler Scopus indexli Springer Yayınevi tarafından “Issues on Artificial Intelligence for Sustainable Industry, Economy, Business Management” serisi olarak kitap bölümü şeklinde yayımlanacaktır.

Konu başlıkları ile konferans hakkında detaylara https://icoais.com/ web adresinden ulaşabileceğiniz Uluslararası Yapay Zeka Çalışmaları Konferansının afişi Ek’te sunulmuştur.

Bilgilerinize sunarız.