Uygulamalı Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve TRL seviyelerine yönelik Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları

9 Haziran 2021

Odamız ve Doğu Marmara ABİGEM iş birliğiyle 17 – 18 Haziran 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak düzenlenecek olan “Uygulamalı Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve TRL seviyelerine yönelik Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları” konulu eğitime Ar-Ge ve inovasyon projesi yapmak isteyen veya halihazırda projeleri olan tüm işletmeler, kurumlar, ürün geliştirme konusunda işbirliğinde bulunduğunuz üniversite ve araştırma kuruluşları eğitimlere davetlidir.

TRL nedir ve neden önemlidir?

TRL (Teknoloji Hazırlık Seviyesi-Technology Readiness Level) gelişmekte olan bir teknolojinin olgunluk düzeyini değerlendirmek için kullanılan, NASA tarafından geliştirilmiş bir ölçüm sistemidir. TRL seviyesi bir yeniliğin hayata geçişinin adım adım araştırma ve doğrulamalar yapılarak, maliyet ve riskler azaltılarak takip edilebilmesini sağlar. TRL ayrıca ulusal ve uluslararası hibe destek programlarında araştırma ve yenilik geliştirmede kullanılan temel bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple işletmelerin hibe başvurusu esnasında ürünlerinin mevcut ve varmak istedikleri TRL seviyesini baz alarak projelerini hazırlamaları beklenmektedir.

Yenilikçi ürün geliştirecek veya geliştirmekte olan işletmeler, bu eğitim aracılığıyla TRL uygulamaları ve projelerinin TRL seviyesine uygun mevcut hibe desteklerine yönelik bilgi edinme fırsatı yakalayacaklardır. 

ETKİNLİK BİLGİLERİ
Etkinlik Adı “Uygulamalı Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve TRL seviyelerine yönelik Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları”
Etkinlik Süresi ve Tarihleri  

Eğitim süresi 2 gündür.

 

1. Gün : 17 Haziran Perşembe 2021

I. Oturum   10:30 – 12:30

II.Oturum  14:00 – 16:00

 

2. Gün : 18 Haziran Cuma 2021

I. Oturum   10:30 – 12:30

II.Oturum  14:00 – 16:00

 

Ücret Etkinlik Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) kapsamında ücretsizdir.
Eğitmen End. Yük. Müh. İbrahim Coşkun: Kıdemli Proje Uzmanı                        (AB Projelerinde Bağımsız Proje Değerlendiricisi)
Başvuru Eğitime başvurular için Tıklayınız.
Detaylı Eğitim Programı için Bilgi için: E. Aydolu Yıldırım, 0262 323 08 56, eyildirim@abigemdm.com.tr

 

Detaylı program için tıklayınız.

Paylaş