Vergi İncelemeleri, Transfer Fiyatlandırması, Yatırım Teşvik ve Ar-Ge Teşvik Uygulamaları Semineri

7 Haziran 2013

Odamız ve PwC Türkiye işbirliği ile 24 Ocak 2013 Perşembe günü, Kocaeli Sanayi Odası Merkez Binasında, 13.30-17.30 saatleri arasında “Vergi İncelemeleri, Transfer Fiyatlandırması, Yatırım Teşvik ve Ar-Ge Teşvik Uygulamaları Semineri” gerçekleştirilecektir.
 
Seminerde ele alınacak konu başlıkları
  1. Güncel Vergi İncelemeleri ve Uyuşmazlıklar
  2. Transfer Fiyatlandırması – ilişkili grup firmaları arasında fiyatlandırma ve mükellefin yükümlülükleri
  3. Yeni Yatırım Teşvik Uygulamaları
  4. AR-GE Teşvikleri
 
Kimler Katılmalı?
Sermaye şirketlerinin ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve mali işler sorumluları, dış ticaretle ilgilenen sorumlular, lojistik ve finans sorumluları, yatırım kararlarını alan yöneticiler ve bu konuda danışmanlık veren kişiler.
Neden Katılmalı?
Vergi yükümlülüklerinin yerine getirilmesi firmaların mali yönetimleri açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca mevcut yatırım teşvik ve ARGE teşvik uygulamalarından etkin şekilde yararlanılması firmalara maliyet ve rekabet gücü anlamında avantajlar sunmaktadır. Özellikle vergi mevzuatının sıkça değişmesi ve zaman içerisinde ortaya çıkan yorum farklılıkları firmaları çeşitli sebeplerle olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. İlgili mevzuatın takibi, firmaların iş akışları ve ilgili departmanların buna yönelik aksiyon alma hızları açısından oldukça önemli bir husustur. Seminerimiz kapsamında, PwC uzmanları tarafından önemli noktalara değinilerek, farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

Ücretsiz olan seminere katılım kontenjanı sınırlı olup, kayıt yaptırmanız yeterlidir.
Kayıt için; Yasemin Nur Yüce, Tel: 0262 315 80 67, E-mail: arastirma@kosano.org.tr

 

 

 

Paylaş