Yahya Kaptan MTAL Kocaeli Sanayi Odasına Plaket Verdi

20 Aralık 2019

Lise ile oda arasında yürütülen “Meslek Erbabı Projesi” bu eğitim dönemi ile 4 . yılına girdi. 2019-20 öğretim döneminde projeye iki lise daha dahil oldu. Meslek erbaplarını sınıf ortamında meslek öğrencileriyle buluşturan proje 11 ve 12. Sınıflara yöneliktir.

Okul Müdürü ve bilişim bölüm öğretmenlerinin oda ziyaretlerinde projenin geliştirilmesi, 9. Sınıfların da dahil edilmesi konusu görüşüldü. Bölüm tercihlerini 10. Sınıfta yapacak olan öğrencilere yönelik projede; okulda mevcut bölümlerle ilgili meslek erbapları meslekleriyle ilgili bilgiler verecek, mesleğin zorlukları, iyi yönleri, kazanç durumu, gerekli eğitimler gibi konularda öğrencilere fikir verecekler.

Oda genel sekreteri Memet TURABİ tarafından odanın meslek liseleriyle olan çalışma, proje ve katkıları konusunda heyete bilgi verdi. Meslek liseleriyle yürütülen çalışmaları anlattı.

Heyet daha sonra Odanın Okula verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek genel sekreter Memet Turabi ve meslek erbabı projesi oda koordinatörü Rahmi ÇELİKEL’e plaketlerini verdiler.

Paylaş