Yardım Kampanyasını ilk olarak Kocaeli Sanayi Odası başlatmıştı. TOBB’dan Soma için 16.8 milyon yardım

30 Haziran 2014

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,yönetim Kurulu üyeleri ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun hazır bulunduğu  grup tarafından Soma felaketinde yaşamını yitiren işçilerin aileleri için kampanya kapsamında toplanan 16 milyon 838 bin 164 liralık çek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edildi. Bilindiği üzere Soma felaketinin ilk gününde Meclis Toplantısında KSO Başkanı Zeytinoğlu, Türkiye’de ilk kez yardım kampanyası başlattığını açıklayarak tüm sanayicileri bu kampanyaya katılıma çağırmıştı.

Başbakan Erdoğan, dün TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti Beylerbeyi Sarayı’nda kabul etti. Bu ziyaret’te TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu kampanya kapsamında toplanan yardımları içeren çeki Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na verilmek üzere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a takdim etti.​

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın da hazır bulunduğu görüşmeye TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanısıra; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Çağlar, Halim Mete ve Ali Kopuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Burkay ve Necdet Özer, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık katıldı.

Paylaş