Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu Hk.

26 Mart 2024

Sayın Üyemiz,

Kocaeli Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden Odamıza gelen yazıda, Bilindiği üzere, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında veri tabanımıza kayıtlı işletmelerin, her yıl sonundan itibaren 4 ay içinde bir önceki yıla ait Yıllık İşletme Cetveli verme yükümlülükleri bulunmaktadır.

Yazıda devamla, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereğince sanayi siciline kayıtlı işletmelerin 2023 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, EN GEÇ 30 Nisan 2024 tarihi saat 24:00’e kadar göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacağı bildirilmiştir.

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek Yıllık İşletme Cetveli doldurulduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonu kullanılarak, gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılır.

Destek için; mesai saatleri içerinde 444 61 00 aranarak (önce 2, ardından 41 tuşlanarak) Kocaeli İl Müdürlüğüne ulaşılabilmektedir.

Kocaeli Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü

Ayrıntılı bilgi için Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.