Yıllık İşletme Cetveli Hk.

28 Nisan 2023

Sayın Üyemiz,

Kocaeli İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından Odamıza gönderilen yazıda,

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi siciline kayıtlı işletmelerin 2022 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, en geç 30 Nisan 2023 tarihi saat 24.00’e kadar gönderilmesi gerekmekte olduğu (30 Nisan gününün resmi tatile denk gelmesi ve akabinde bayram tatili olmasından dolayı cetvel verme süresi 2 Mayıs 2023 tarihine uzatılmıştır) ve bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacağı bildirilmektedir.

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetveli doldurulduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonu kullanılarak, gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacaktır.

Destek için; 09.00-17.00 saatleri arasında  444 61 00 (aranarak önce 2’ye tuşlanıp, ardından ilgili ilin plaka numarası kodlanarak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine ulaşabilmektedir.)

(Not: Yıllık İşletme Cetvelinizi göndermiş iseniz bu duyuruyu dikkate almayınız)