ZEYTİNOĞLU, ZEYBEKÇİ VE HİSARCIKLIOĞLU İLE BİRLİKTE AVUSTRALYA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığı’nın yanısıra DEİK Başkan Yardımcısı ve Türk Avustralya İş Konseyi  Başkanı  olan Ayhan Zeytinoğlu, G20/B20 toplantıları kapsamında Sydney’de bulunan T.C Ekonomi  Bakanı Nihat Zeybekçi ve DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte bir dizi temaslarda bulundu.

Türk Avustralya İş Konseyi Başkanı  Zeytinoğlu ve beraberindeki heyet,  geçtiğimiz hafta Victoria Eyalet Hükümeti İş Geliştirme Departmanı Yöneticisi Gönül Serbest’in davetlisi olarak eyalet  yöneticileri ile Melburn’da bir toplantı gerçekleştirdi.

Türk Avustralya İş Konseyi Başkanı Ayhan Zeytinoğlu toplantıda yaptığı konuşmada  “Gelibolu Savaşının 100. yıl dönümü kapsamında, 2015 yılında Türkiye’de düzenlenecek etkinlikler vesilesiyle  ülkemizi çok sayıda Avustralya’dan turist ziyaret edecek. Bu, iki ülkenin birbirini daha yakından tanıması için önemli bir fırsat ve iyi değerlendirilmelidir. “ dedi.

Toplantı, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönünde atılabilecek adımlar hakkında karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti.