Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi “İhracat’ın Yıldızları” ödülünü ikinci kez kazandı

Paylaş

YILDIZ

İzmit Akmeşe’de kurulu bulunan Kocaeli Sanayi Odası’nın sosyal Projesi olan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi, Dünya Gazetesi’nin düzenlediği “İhracatın Yıldızları” ödülünü  ikinci kez kazandı.

DÜNYA Gazetesi ve DHL Express Türkiye işbirliği ile düzenlenen; Akbank ve Vodafone sponsorluğunda, 12’nci yılına giren İhracatın Yıldızları ödül töreni,  gerçekleştirildi. Törene, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün yanı sıra, Orta Anadolu Makina İhracatçıları Birliği Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Başkan Vekili Adnan Dalgakıran, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, TGSD Başkanı Cem Negrin, OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan, Türkiye Moda ve Hazırgiyim Fedarasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Namık Ekinci, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Murat Akyüz gibi ihracat ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Gecede 8 kategoride 17 firma ödül alırken, “2013 Yılında İhracatın Yıldızı” ödülüne Aselsan layık görüldü.

Üretim ve ihracat ‘engel’ tanımıyor

İhracatla Yaşamları Dönüştüren Proje Özel Ödülü’nün sahibi Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı oldu. Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Üretim tesisimizde 64 engelli, 80’e yakın engelsiz çalışıyor. Bu ödül, arkadaşlarımızın alın teri” dedi. Zeytinoğlu, yaklaşık 2 milyon dolarlık dolaylı ihracat yaptıklarını, bu yıl ise bu rakamı yüzde 20 artırmayı hedefl ediklerini ifade etti. Bizimköy  Engelliler Üretim merkezi adına ödülü KSO Başkanı  Zeytinoğlu ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Müdürü Hüsnü bayraktar aldı.

 Bu ödülü daha önce 2011 yılında da kazanan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Bu yıl Dünya Gazetesinin düzenlediği “İhracatın Yıldızları “ yarışması’nda ikinci kez bu ödülü kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.