“Kariyer Port Mükemmelliyet Merkezi” Kursiyer Başvuruları Başlamıştır

12 Haziran 2017

Sayın İlgili,

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Mali Destek Programı çerçevesinde, Odamız tarafından hazırlanan ve TÜRKLİM’in (Türkiye Liman İşletmecileri Derneği) iştirakçi olarak yer aldığı “Liman İşletmelerinde Nitelikli İşgücü ile İş Verimliliği ve Etkinliği Modelimizle Türkiye’de Öncü Oluyoruz” projesi kapsamında teorik ve pratik limancılık eğitim hizmetlerini verecek “Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi” kurulmuştur.

Kocaeli Sanayi Odası merkez binasında yer alan “Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi” simülatörler ile donatılmış olup, bu merkezde müracaat eden adaylara, seçtikleri meslekle ilgili önce teorik, bilahare simülatörde pratik eğitim verilecek, iş makinesi tanıma ve kullanma becerileri arttırılacaktır. “Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi”nde, ilk planda aşağıdaki eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır.

  1. Liman Saha İstif Mk. Operatörü (CRS-ECS)
  2. Mobil Vinç Operatörü (MHC)
  3. Liman Vinç Operatörü (RTG)
  4. Liman Vinç Operatörü ( SSG)

Katılımlar eğitimlerini uzman, konularında tecrübeli eğitmenlerden, teorik ve simülatör odalarında uygulamalı olarak almaları mümkün olacaktır. Kurslar süresince eğitimini tamamlayanlardan başarılı olanlar “Eğitim Başarı Belgeleri”ni alacaklardır.

Eğitimlerini “Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi”nde tamamlayanlar, TÜRKLİM bünyesindeki “Kariyer Port Personel Belgelendirme Merkezi”ndeki sınava girip, teorik ve performans sınavlarında başarılı oldukları taktirde, müracaat ettikleri meslekte “Mesleki Yeterlilik Belgesi” de verilebilecektir.

Proje kapsamında verilecek olan söz konusu eğitimler proje bitimine kadar ücretsizdir. Başvuru için aşağıda yer alan ön başvuru formunun 23 Haziran 2017 Cuma gününe kadar doldurularak proje@kosano.org.tr adresine mail ile iletilmesi gerekmektedir. (İlgili kişi: Talha Altun, Tel: 0262 315 80 66). Proje süresince verilecek olan ücretsiz eğitim için kontenjan sınırlı olacağından başvurular ön değerlendirmeden geçirilerek seçilecektir. Sonuçlar 30 Haziran 2017 Cuma günü www.kosano.org web adresi Duyurular bölümünde yayınlanacaktır.

Kursiyer Ön Başvuru Formu 

Paylaş