KSO’DA ADR KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

23 Haziran 2014

Kocaeli Sanayi Odası, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü işbirliği ile 20 Haziran 2014 tarihinde “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ve ADR Konulu Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis salonunda düzenlenen Bilgilendirme Seminerine Sanayi Kuruluşları Temsilcileri, Kimyasal üretimi ile iştirak eden firmaların yetkilileri ve lojistik firmaları iştirak etti. Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını yapan KSO Yönetim Kurulu Üyesi Necati HAKOĞLU, Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten ilimiz için çevre ve İSG konularının diğer illere göre çok daha öncelikli bir mesele olduğunu vurguladı. Ayrıca Türkiye kimya sanayinin %27’sinin ilimizde yer aldığını belirtti.

“Bilindiği üzere, tehlikeli madde taşımacılığına standart getiren ve 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik” ve uygulaması ile ilgili olarak özellikle kimyasal ürünlerin imalatı ile iştigal eden üyelerimize bazı yükümlülükler getirmektedir. Bu günkü toplantımızda tehlikeli maddelerin karayoluyla taşınmasına ilişkin mevzuat ve uluslararası anlaşmaların getirdiği yenilikler, Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) ve Türkiye’de buna ilişkin mevzuat bütün ayrıntılarıyla ele alınacaktır.” dedi.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Vedat Demir ve TSE Ulaşım ve Lojistik Sistemleri Merkez Başkanı Cem ERCİL katılımcılara TSE ve çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü Teknik Muayene Belgelendirme ve Denetim Dairesi Başkanı Kadir ERKAN, Karayolu ve Demiryoluyla Tehlikeli Yük Taşımaları Dairesi Başkanlığı’ndan Ufuk KALE, TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü Özlem GÜMRAH ve Uzman Yrd. Zeynep EKER GENEL sunumlarını yaparak konuyla alakalı katılımcıları bilgilendirdiler ve sorularını cevapladılar. Sunum için tıklayınız

Paylaş