RC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi-Kariyer Günleri Daveti Hk.

11 Ağustos 2022

Sayın Üyemiz,

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan, Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi, bölgedeki genç istihdamını teşvik etmeyi, iş gücü piyasasında talep edilen dijital beceriler ve teknik zanaatkârlık gibi mesleki becerilerle gençlerin istihdam edilebilirliklerini artırmayı ve genç girişimcilerin girişimcilik kapasitelerini artırmayı hedefleyen bir projedir.

Bu kapsamda  Eylül-Ekim aylarında TRC3 bölgesinde yer alan 4 üniversiteden Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi’nde toplamda 400 öğrencinin katılımıyla 2’şer günlük “Kariyer Günleri” etkinlikleri düzenlenecektir. Kariyer Günleri boyunca firmaların tanıtım yapacakları ve öğrencilerle bir araya gelecekleri stant alanları kurulacaktır.

Türkiye’nin farklı illerinden firmalar ve işverenler, üniversite öğrencileriyle mülakatlar yapmak, firmalarını tanıtmak, insan kaynakları süreçleri hakkında bilgi vermek ve ihtiyaç duyulan mesleklerin tanıtılması için stant açmaya davet edilecektir.

Katılımcı firmalar tarafından belirlenecek ve etkinliklere katılım gösterecek 2 temsilci için masraflar proje tarafından karşılanacaktır.

Bu kapsamda Odamızın değerli üyelerinden etkinliğe katılmak isteyenler davet edilmektedir.

PLANLANAN TARİHLER:

-26-27 Eylül 2022 SİİRT ÜNİVERSİTESİ

-29-30 Eylül 2022 BATMAN ÜNİVERSİTESİ

-3-4 Ekim 2022 MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ

-6-7 Ekim ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ

Soru ve ayrıntılı bilgi almak için; Berrak İnci, Proje Asistanı / berrak.inci@weglobal.org /
+90 538 682 67 88 ile iletişime geçebilirsiniz.

Katılım Formu için Tıklayınız

TRC3_3.5-Kariyer Günleri Bilgi Notu için Tıklayınız

Proje Bilgi Notu için Tıklayınız