KSO’da Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

3 Haziran 2015

KSO ve Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile “Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı” 01 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen seminere çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, firmaların yetkilileri, çevre danışmanlık firmaları ve üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Seminerin açılışını yapan KSO Kalite ve Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu konuşmasına “Kocaeli Sanayi Odası olarak, çevre konusunda sanayi kuruluşlarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılmasına çok önem veriyoruz. Çevre konusunda üyelerimize yönelik bugünkü olduğu gibi çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak eğitimler, paneller ve seminerler düzenliyoruz.” diyerek başladı.

Hacıfettahoğlu, “Ayrıca, çevreye olan duyarlılığın bir göstergesi olduğunu düşündüğümüz “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” organizasyonumuz ile her yıl firmalarımızı ödüllendiriyoruz. Türkiye’nin ilk çevre ödülü olan organizasyonumuzun bu yıl 21.si düzenlenecektir. Başvurular başlamış olup, son başvuru tarihi 01 Mayıs 2015’tir.” diye ilave etti.

Seminerde Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden İzin Şube Müdürü Aytuğ Tekbaş çevre izin ve lisans yönetmeliği, yönetmelik uygulamaları, yükümlülükler ve başvuru işlemleri hakkındaki sunumunu yaparak, soruları yanıtladı. Ayrıca Müdürlüğe konuyla alakalı daha önce gelen soruları katılımcılarla paylaştı.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği sıkça sorulanlar sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş